lip 20 2019

EKSTRAKLASA, START!

Komentarze: 0
sport

Meczami Lechii z ŁKS-em oraz Jagielonii z Arką rozpoczęły polskie kluby rozgrywki PKO Ekstraklasy. Liderem została Jagielonia, która rozgromiła Arkę Gdynia aż 3-0, natomiast beniaminek z Łodzi zremisował 0-0 z klubem, który w przyszłym tygodniu zagra w europejskich pucharach. W Gdyni oglądaliśmy pełną dominację białostoczan, natomiast w Łodzi dominowali gospodarze, troszke zabrakło skuteczności. W trakcie pisania tego wpisu Raków przegrywa z Koroną 0-1. "Marzyłem o tym debiucie" mówił strzelec premierowego gola w tym sezonie, debiutant w Ekstraklasie oraz gracz Jagielonii Bartosz Bida. To dopiero pierwsza kolejka Ekstraklasy, a już kibice chcą więcej i czekają na następne 37 meczów swoich drużyn w polskiej lidze.

Wystawiona nota dla...

Bartosz Bida

Debiutant w Ekstraklasie i strzelec pierwszego gola w sezonie 2019/20

W zeszłym sezonie Bida (18 l.) grał na wypozyczeniu w 1. lidze i stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Wczoraj zagrał w wyjściowym składzie w meczu Ekstraklasy i od razu strzelił gola (!)."Myślałem o bramce, ale była to sprawa drugoplanowa", mówił w przerwie meczu (gola strzelił w 7. minucie). W pierwszym meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaprezentował się świetnie, a w "Przeglądzie Sportowym" otrzymał wyróżnienie, dostając notę "na plus".